Zdeněk Krčmář: Stavba torpédoborce DD 710 Gearing 1/350 od Dragonu - díl 3.

Na tento model použiji stojánek ze stavebnice, ten jsem slepil, obrousil a nastříkl stříbrnou leštitelnou barvou Gunze Metel Color 211, Do předvrtaných otvorů vespod trupu jsem oba stojánky přilepil. V této fázi již dávám model na dřevěný podstavec, ale protože ten je stále ve výrobě musím pokračovat ve stavbě s modelem v ruce.Abych ochránil již nastříknutý spodek lodě oblepil jsem jej páskou Tamyia, zároveň přelepím i spodek pásky, která maskuje černou linku vodorysky.

Brousící tužkou http://www.plastic-hobby.com/product/glass-fibre-scratch-pencil-2mm:31748 jsem obrousil spoj mezi nástavbou a palubou lodě. Brousící tužka je v tomto nepřekonatelná, dostane se prakticky všude  a práce je s ní velice dobrá.

 

Po zabroušení obvodu nástavby přišel na řadu nástřik Base White 1000  http://www.plastic-hobby.com/product/mr-base-white-1000-bily-zaklad-40ml:13037 . Tuto základní barvu používám místo primeru od firmy Lifecolor. Lépe se mi s ním dělá a podle mě i lépe drží na podkladním plastiku.

Nástřik: základovou necháme cca 2 hodiny zaschnou a následuje nástřik barvou Lifecolor UA 624 odstín 20B Deck Blue.

Tuto barvu prakticky neředím. Přidávám do pistole maximálně 10 % ředidla. Barva podle mých zkušeností lépe a hned kryje a nehrozí zatečení pod maskované plochy. Barva je prakticky hned suchá, což se bezpečně pozná podle sametově matného povrchu. Podle mě jsou to zatím nejlepší barvy , které jsou namíchány pro modely lodí. Doufám, že se nám brzy podaří dohodnout přiměřené podmínky prodeje a doplníme nabídku barev na P-H.

Plastic Hobby
%%eshop_firma_url%%