Voyager pomáhá modelářům


Právě se mi dostali do ruky poslední novinky nářadí firmy Voyager. Jsou určeny pro modeláře stavící techniku, ale nic nebrání tomu, aby je používali i modeláři z jiných odvětví.

 Pod katalogovým číslem TEZ 054 spatřila světlo světa šablona na řezání puhů plastu z plasových destiček. Za pomoci této šablony je možné nařezat lišty o šířce 1 1,5 2 2,5 3 3,5 4 a 5 mm a lišty pravých úhlů 1,5 2,5 3,5 a 5 mm. Šablona se pomocí rýsováčků , případně lepící pásky přilepí na plastovou destičku a skalpelem pomocípříslušného otvoru nařežeme stejně široké pruhy plastiku, lepící pásky..... Jednotlivé pruhy můžeme nařezat až 100 mm dlouhé.Po stranách každého otvoru je měřítko, které můžeme využít, pokud potřebujeme lišty kratší.

 

 

Druhou novinkou je pod katalogovým číslem TEZ 055 vydaný aplikátor řídkého sekundového lepidla. Pokužití je velice jednoduché. Do smyčky na konci aplikátoru nabereme lepidlo a přeneseme mezi dva díly, které potřebujeme slepit. Těsným přiložením lepidlo z apikátoru zavzlíná mezi oba díly. Zbytek lepidla odstraníme pomocí otevřeného ohně zapalovače, případně svíčky, tím je aplikátor připraven k dalšímu použití.Výrobce nabízí šest velikostí a tři shodné planžety s aplikátory.

 

Plastic Hobby
%%eshop_firma_url%%