Historické modely lodních děl od firmy ARTILLERY (1/35)

Před nedávnem jsem na Aukru vydražil resinový model šesti-liberního lodního kanónu od českého výrobce firmy Artillery. Kanón se nacházel na americké lodi Prince de Neufchatel v roce 1812. Model obsahuje mimo vlastní dělo i kompletní vybavení včetně paluby s bočnící, upevňovacích kladek lan a různého příslušenství. Kompletní kit se zkládá z 33 číslovaných dílů, některé z nich jsou ve stavebnici vícekrát. Všechny díly jsou odlité ze světle okrového resinu. Pominu-li nutnost zabroušení menších otřepů u některých dílů, nenašel jsem na povrchu ani bublinky ani propadliny. Mimo resinových dílů najdeme ve stavebnici i menší planžetu s leptaným názvem a dvěma úchyty hlavně děla. Do stejného sáčku výrobce přibalil i potřebné množství nití k úvazu kladek. Na čtyřech stranách menšího formátu návodu najdeme jak seznam jednotlivých dílů, tak potřebné barevné odstíny a samozřejmě i přehledný návod ke stavbě modelu. Tento je ztvárněn v deseti stavebních krocích. Celý model je zabalen do krabičky z pevného kartonu se třemi fotografiemi hotového modelu, názvem firmy a adresou výrobce. V krabičce je obsah zabezpečen kousky pěnové hmoty proti poškození.

Na letošním Modelbrnu jsem navštívil stánek této firmy a pořídil jsem si k tomuto modelu ještě dvanácti liberní Carronádu ze stejné lodě.Mimo kanónu jsou veškeré díly totožné s předešlou stavebnicí. Ani zde se mi nepodařilo najít vady , které by stály za zmínku.

 

Závěr: Model mě mile překvapil svojí kvalitou, Modeláři, kteří by si chtěli postavit něco „jiného“ mají příležitost postavit si „pohodovku“ s velmi pěkným výsledkem. V katalogu výrobce se nachází i další zajímavé modely lodí a děl, takže sem určitě zase nějaký náhled do krabičky zase dám.Chtěl bych poděkovat výrobci za věnování druhého z modelů k sepsání tohoto článku.

 

 

 

 

 

Plastic Hobby
%%eshop_firma_url%%